Zdanie lekarza

pivnilazne_04.jpg, 23 kB

Na pytanie, czy mają zastrzeżenia lub wręcz obawy co do kąpieli piwnych, większość pytanych odpowiadała jednomyślnie w następujący sposób:

Jeśli domieszki stosowane do kąpieli piwnych są spożywane (piwo) lub sprzedawane jako karma, dlaczego ich działanie zewnętrzne miałoby szkodzić. Oprócz tego, kąpiel piwna dostarcza nam wrażeń i rozrywki, odpręża i relaksuje oraz wypływa pozytywnie na stan zdrowia. I to było by na tyle, jeśli chodzi o zdanie lekarzy.

Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym intensywność doznań i efektów zabiegu jest odpowiedni dobór temperatury kąpieli (37°C + 2°C) oraz zastosowanie hydromasażu.

Wirujący strumień delikatnie rozpylonych pęcherzyków powietrza powoduje rozpuszczenie dodatków (żywice chmielowe, wiórki itd.), uwalnianie i rozpylanie substancji aromatycznych zawartych w domieszkach, np. olejkach chmielowych, produktach ubocznych fermentacji i drożdżach oraz wzmacnia efekty masażu powodując lepsze wchłanianie substancji przez skórę.

Ze względów zdrowotnych wskazany czas kąpieli nie przekracza 15 do 20 minut. Następnie wypoczywamy na łóżku wyściełanym słomą owsianą, co również działa uspokajająco i kojąco.

Czy KĄPIEL PIWNA wskazana jest dla wszystkich?

Odpowiedź na to pytanie brzmi „TAK". ale:

W każdym wypadku zaleca się skonsultowanie pierwszej piwnej kąpieli z lekarzem.

Temperatura kąpieli to ok. 37°C, dlatego ludzie cierpiący na nadciśnienie lub żylaki itp. powinni być ostrożni i kąpać się w takiej temperaturze, w której będą się czuli dobrze (dotyczy to zresztą wszystkich kąpieli termalnych). Osoby, które przechodzą lub przeszły chemioterapię, powinny zrezygnować z kąpieli piwnych.

Ceny i rezerwacje on-line »


Rezerwacja on-line

 

Rezerwacja telefoniczna:
+420 558 33 00 57

 

Chcesz sam prowadzić Łaźnie Piwne?

 


Pakiety Łaźnie Piwne Pakiet RELAX SENIOR